Батькам

Як вибрати спортивний костюм для дитини


Спортивний костюм необхідний дитині для занять на уроках фізкультури, у спортивних секціях та просто для активного відпочинку на природі чи вдома. Завдання батьків – придбати своїй дитині такий спортивний костюм, в якому вона буде почуватися максимально зручно та безпечно. 





На що слід звернути увагу при виборі спортивного костюма для дитини:
 1.Сезонність. Для занять в теплий період підійде легкий спортивний одяг. Матеріал повинен дихати, швидко висихати і не створювати парниковий ефект. В холодні місяці потрібний багатошаровий одяг, в міру теплий. Бажано щоб матеріал куртки був водонепроникним і добре зберігав тепло.
 2. Колір і дизайн. Для дитини, яка активно займається спортом, любить бігати і грати в рухливі ігри не варто вибирати моделі білого чи інших світлих тонів. Костюм в більш темному тоні довше зберігатиме свій вигляд, навіть після численних циклів прання.





3.Матеріал.Дитячий спортивний костюм має бути з натуральних тканин, або з невеликим додавання синтетичних волокон. Найякіснішими вважаються костюми з бавовни та з додаванням рослинних волокон бамбука або сої. Ці тканини гіпоалергенні і підійдуть навіть для немовлят. Для запобігання деформацій від прання та носіння, а також для тривалого збереження кольору в склад матеріалу додають еластин та мікрофібру. Якщо заняття спортом проходять на свіжому повітрі в теплу погоду, тоді краще одягнути костюм з більш синтетичних матеріалів, які забезпечують теплоізоляцію і вентиляцію одночасно.
  4. Сітчасті вставки. Завдяки таким елементам забезпечується внутрішня вентиляція і швидке виведення вологи назовні.
 5.Покрій. Дитячий спортивний костюм не має сковувати рухи дитини. Всі шви повинні повторювати комплектацію тіла, фігуру і відповідати зросту. Одяг не повинен натирати шкіру і стовбурчитися на ній.
 6.  Розмір. Костюм не слід купувати на виріст. Загорнутий рукав чи штанина та надмірна ширина можуть спричинити травму дитини. В широких штанах важко бігати і це може впливати на спортивні успіхи дитини. Найкращий варіант для активних занять – це модель з ризинкою внизу штанів. 





      Широкий вибір моделей спортивного одягу, дозволить батькам придбати зручний та стильний костюм для занять фізичною культурою та спортом. 

   Як вибрати спортивне взуття для дитини








     Заняття спортом та активний відпочинок дуже важливий для дитячого організму, що росте та розвивається. Для того, щоб фізичні вправи та навантаження приносили максимальний ефект і користь, батькам слід забезпечити дитину якісним і зручним взуттям. Найбільш популярні моделі для занять різними видами спорту на уроках фізкультури це кросівки, кеди, бутси. 

Кросівки








        Для бігу, рухливих ігор та інших активних занять варто обрати кросівки. Вони повинні добре фіксувати ногу, щільно облягати, мати зручну для ноги висоту і ширину. Важливим є матеріал, з якого виготовлене саме взуття і підошва. Підошва повинна бути в міру гнучкою і податливою при згинанні, а верх кросівок має рівномірно згинатися не «ламаючись». Кросівки не обов’язково мають бути шкіряними. Взуття з якісного замінника чи текстилю часто може бути навіть більш зручним і при цьому буде мати набагато меншу вартість. Важливо, щоб матеріал дихав і нога в кросівках не потіла.
        Найбільш комфортними для активних ігор, бігу та спортивної ходьби вважаються кросівки з повітряною капсулою для амортизації, яка вшита в підошву. Таке взуття зменшує навантаження на стопу і мінімізує відчуття нерівностей покриття спортивного майданчика. Устілка в спортивному взутті повинна вийматися. Дуже добре, якщо взуття оснащене супінатором. Такі моделі запобігають розвитку плоскостопості і краще фіксують ортопедичну поставу стопи, цим самим зменшуючи ризик травмувань. Також під час вибору спортивного взуття слід звернути увагу на протектори підошви.
            Для занять в залі краще обрати взуття з малим рельєфом, а от для майданчика підійдуть більш масивні і об’ємні протектори, щоб вберегти дитину від падіння через слизьку поверхню. Якісні дитячі кросівки легкі, без слідів клею на поверхні та з рівними швами правильної форми. Пам’ятайте, що якісний активний відпочинок – запорука здоров’я вашої дитини. 

Приблизні строки поновлення занять фізичними вправами після тяжких захворювань


Назва хвороби
Строки звільнення від занять
Примітка
Грип
2-4 тижні
--//--
Ангіна
2-3 тижні
У наступний період не займатися у прохолодну погоду (лижі, плавання)
Перелом кісток кінцівок
1-3 місяці
З обов’язковим продовжуванням занять лікувальною гімнастикою
Гострі інфекційні захворювання
2 місяці
Звільнення на більший строк у разі незадовільних результатів функціональної проби серця (20 присідань)
Бронхіт, гастрит, катар верхніх дихальних шляхів
1-2 тижні
--//--
Струс мозку
2 місяці і більше, до року
Допуск до занять залежно від стану і характеру травми
Отит гострий
1-3 тижні
--//--
Пневмонія
1-2 місяці
--//--
Гепатит інфекційний
2 місяці
--//--
Плеврит
1-2 місяці
--//--
Апендицит (після операції)
1-2 місяці
--//--
Гострий нефрит
2 місяці
--//--

Немає коментарів:

Дописати коментар